Keistas širdžių susiburimas

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tauškalių upė


2 posters

    Gėris... Blogis

    avatar
    edu


    Pranešimų skaičius : 9
    Join date : 2015-12-09

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by edu 2016-03-19, 20:54

    Metai bega akimirksniu... vaikyste,jaunyste ..žr ir senatvė.. o už dūrų anapilis (
    avatar
    edu


    Pranešimų skaičius : 9
    Join date : 2015-12-09

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by edu 2016-03-19, 20:49

    Oropilis rašo:Eilėraštukas, skaitytas vaikams prieš miegą prieš kokius 35 metus. Užrašyta iš atminties.

    Katinėlis su gaidžiu statė namą po medžiu.
    Pasistatė ir gyvena... Į duris kažkas barbena.
    Iš lovytės atsikėlęs, klausia rainas katinėlis:
    Kas ten beldžias į duris: gyvūlėlis ar žvėris?

    Esu laputė, dun dun dun įsileiskite vidun.
    Aš prie ežero pakrančių visą dieną laukiau ančių,
    šniukštinėjau, lekavau, nei vienos nepagavau.



    Kai ką prisiminiau Shocked
    tai praeitis... Sad
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-12-14, 22:14

    Eilėraštukas, skaitytas vaikams prieš miegą prieš kokius 35 metus. Užrašyta iš atminties.

    Katinėlis su gaidžiu statė namą po medžiu.
    Pasistatė ir gyvena... Į duris kažkas barbena.
    Iš lovytės atsikėlęs, klausia rainas katinėlis:
    Kas ten beldžias į duris: gyvūlėlis ar žvėris?

    Esu laputė, dun dun dun įsileiskite vidun.
    Aš prie ežero pakrančių visą dieną laukiau ančių,
    šniukštinėjau, lekavau, nei vienos nepagavau.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-12-13, 23:29

    Oropilis rašo:Kita nuostabi žaidimų aikštelė:
    gudri lapė ir aplama avelė.
    Gal dar galėtų kur nors netoliese vaikščioti protingas katinas, kuris mėgsta vaikščioti vienas.
    avatar
    edu


    Pranešimų skaičius : 9
    Join date : 2015-12-09

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by edu 2015-12-13, 19:52

    Manau ,kiekvienas jaučiamės esą nepakankamai gerais,
    bet kokiame aukšte bebūtume.
    cheers
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-12-12, 23:34

    Kita nuostabi žaidimų aikštelė:
    gudri lapė ir aplama avelė.

    ______________________
    Čia kaip paaiškinimas perkeltas iš vikipedijos, kurioje  jau antrą kartą išsiųstas atostogauti, kaip sakoma trečias kartas nemeluoja ir daugiau nebūsiu siunčiamas priverstinių atostogų:

    Dar toks kortų atskleidimas iš gal netikėtos pusės. Man savo laiku niekaip nesugebėjo lietuvių kalbos mokytoja įbrukti vietoj žaisliuko „aplamai“ žaisliuką „apskritai“. Jis man paprasčiausiai netiko, o po didelio laiko tarpo, galvojant apie šį žodelį ir mėginant visaip jį kaitalioti, nevengiau net šalutinių sakinių, pats po daugybės bandymų susiradau sau tinkamą žaisliuką „išvis“. (Nors mielai pasilikčiau žaisliuką „aplamai“, kaip prisiminimą iš kurios vietos aš kilęs ir kokioje aplinkoje užaugęs) --Laisvasis Mintautas (aptarimas) 21:35, 10 gruodžio 2015 (EET)
    Atsipalaidavimui ar pramogai

    Grįžtant prie žodelio „aplamai“. Kaip man aiškino, jis netinkamas, nes kažkurios lietuviškos genties (kažkokios nedidelės tarmelės) žodyne „aplamas“ reiškia „kvailas“. Aš kaip mokinukas tyliai buvau priėmęs tokias žaidimo sąlygas ir pabandžiau pasinaudoti žodeliu „aplamai“ tokioje vietoje, kur tikrai būtų buvę galima „aplamai“ pakeisti žodeliu „kvailai“, deja mokytoja nesuprato ir išravėjo tą piktžolę mano rašinyje.

    Galėčiau pajuokauti gal aš kilęs iš kokios aplamų gentelės (susijusios su žiemgaliais), kuriuos taip už akių vadino kokia kita lietuviška gentis. „Aplamai“ mums smagus žodelis, padedantis pakreipti mintį kita vaga. O va iš šalies gal kitiem lietuviams atrodėm kaip kvaili. Aš gal ir toks aplamas-kvailas, kad man niekas nėra akivaizdu.

    Būtų nuostabi draugija: Iš vienos pusės durnas ir tuom patenkintas, kvailas ir gal dėl to nelaimingas, ir aplamas, kuriam niekas neakivaizdu gal kiek nutolusioje nuo jo šaknų kitų lietuvių aplinkoje. Gal kokiu „zirgo galva“ galėčiau apsimesti, tik aš nemoku latvių kalbos. O iš kitos pusės gudrus kaip lapinas, protingas kaip katinas ir išminčius, sukaupęs daug patirties. Net vaikas, perskaitęs daug pasakų, gali tapti išminčiumi.

    Net vienas žmogus gali gudrauti, būti protingas ar parodyti išmintį savo aplinkoje, o papuolęs į jam svetimų žaislų aplinką, nesunkiai gali tapti aplamu, kvailu ar durnu.

    Dar toks papildymas, aplamas kaip avinas (žiūrintis į naujus ratus). --Laisvasis Mintautas (aptarimas) 12:20, 11 gruodžio 2015 (EET)


    - Kotų grybų? - klausia latvis (Ko tu nori?)
    Aplamas lietuvis nesupranta klausimo:
    - čia geri grybai.
    - Es suprot, never atkabalduot. (Supratau, kad nori grybų, tik nemoku to pasakyti)
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-12-12, 22:25

    edu rašo:ir  plunksnelė gali gana įmantriai skrajoti ore
    ne tik margi balandėliai nuo stogo ligi stogo skrajoja cheers

    norėtųsi būti skruzdėliuku skrajojančiu ant voro tinklo kaip su skraidančiu kilimu.

    (Truputį papildžiau ankstesnę žinutę)
    avatar
    edu


    Pranešimų skaičius : 9
    Join date : 2015-12-09

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by edu 2015-12-12, 22:18

    Oropilis rašo:Man savo aukšte norėtųsi išlikti paprastu. Privengčiau pats tapti pasakišku veikėju. Kad dviem atsirastų vietos vienoje plokštumoje, galėčiau būti paprastu vyru, o iš kitos pusės būtų nepaprasta moteris. Nors gal ir dviese galėtume būti nepaprasti, kai nėra su kuo lyginti, galvoji, kad esi paprastas, gali pasiversti visokiais šokinėjančiasiais, ropojančiais padarais - esi toks paprastas, kai lygini su kokia nepaprasta balandėle skrajojančia ore..

    ir plunksnelė gali gana įmantriai skrajoti ore
    ne tik margi balandėliai nuo stogo ligi stogo skrajoja cheers
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-12-12, 21:49

    Man savo aukšte norėtųsi išlikti paprastu. Privengčiau pats tapti pasakišku veikėju. Kad dviem atsirastų vietos vienoje plokštumoje, galėčiau būti paprastu vyru, o iš kitos pusės būtų nepaprasta moteris. Nors gal ir dviese galėtume būti nepaprasti, kai nėra su kuo daugiau lyginti, galvoji liūdnas pats sau vienas: ech, esu toks paprastas, galiu pasiversti visokiais šokinėjančiasiais, ropojančiais padarais, atrodo, kad esi toks paprastas, kai lygini save su kokia nepaprasta balandėle laisvai purpsinčia virš galvos.

    Ir daug tokių nepaprastų žmonių. Tiesiog neįmanoma tokiomis sąlygomis pasiekti visiško paprastumo. Jums ten gerai sprendžiat visokius klausimus, kurių nebūtina spręsti, o ką man daryti, kaip pasiekti visiško paprastumo. Kad iš kurio kampo pažvelgus, būčiau neabejotinai paprastas.

    būsi koks ropinėjantis kirmėliukas - praris.
    būsi koks nors šokinėjantis kiškis - išsigąs...
    ar būti saldžiu kiškučiu, ar karčiu kirmėliuku?
    avatar
    edu


    Pranešimų skaičius : 9
    Join date : 2015-12-09

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by edu 2015-12-12, 21:35

    Oropilis rašo:
    edu rašo:Ar ištiesų gėris yra gėris, o blogis yra blogis? Rolling Eyes

    Kol kas nesupratau klausimo prasmės. Mieliau likčiau savo aukšte paprastas-nepaparastas, kuriame gal ir priešų nėra ir visi puikiai gali sugyventi taikai. O blogio su gėrių neverta priešpastatyti vienas prieš kitą. Galima rinktis skirtingus aukštus geras-negeras ir blogas-neblogas.
    Man pačiam, baisiausias aukštas būtų geras-negeras. Menkiausia klaidelė ir, žiūrek, tu jau negeras. Mieliau būčiau neblogu.


    Būsi saldus-praris,būsi kartus-išspjaus
    sakai
    būsi per vidurį,bet kur tas viduriukas?
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-12-12, 20:50

    edu rašo:Ar ištiesų gėris yra gėris, o blogis yra blogis? Rolling Eyes

    Kol kas nesupratau klausimo prasmės. Mieliau likčiau savo aukšte paprastas-nepaparastas, kuriame gal ir priešų nėra ir visi puikiai gali sugyventi taikai. O blogio su gėrių neverta priešpastatyti vienas prieš kitą. Galima rinktis skirtingus aukštus geras-negeras ir blogas-neblogas.
    Man pačiam, baisiausias aukštas būtų geras-negeras. Menkiausia klaidelė ir, žiūrek, tu jau negeras. Mieliau būčiau neblogu.
    avatar
    edu


    Pranešimų skaičius : 9
    Join date : 2015-12-09

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by edu 2015-12-10, 09:16

    " „blogi batai“, kurie gal nepatogus ir trina kojas,

    tuo pačiu jie yra ir geris,šildo kojas,suteikia estetinį vaizda ir t.t .>)po kurio laiko prasinešios ir taps gerais batais.
    Gėris ir blogis būna kartu kaip susipynę: Smile Sad
    Ar ištiesų gėris yra gėris, o blogis yra blogis? Rolling Eyes
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-10-11, 18:43

    Nėra neįmanoma pačiam sau įrodyti matematiniu būdu, kad blogai elgtis paprasčiausiai neapsimoka.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gėris... Blogis Empty Gėris... Blogis

    Rašyti by Oropilis 2015-09-20, 11:24

    Oropilis 2015 m. liepos 10 d., penktadienis, 13:33:15
    Aš iš tikro nesuprantu klausimo „kaip atskirtum gerą, jei nebūtų blogio“. Net nesuprasčiau kam tokio atskyrimo reiktų, jei visiems viskas būtų gerai, būtų gal vieni ne tokie blogi, kiti gal kiek geresni. Ir visi norėtų būti geresniais ir be blagio pagalbos nusiristume anksčiau ar vėliau į gėrio glėbį.
    Ir atskyrimas, žmogui su nepraplautomis smegenimis ar smegenimis nenusimetusioms visų pančių, tikrai nesunku anksčiau ar vėliau suprasti ką darai – ar yra gerai, ar blogai – tiesiog tai jauti. O po to jau pats kaip koks laikraštininkas, gerdamas kur nors užeigoje, ramini savo sąžinę: „vaikus maitinti reikia“ ar visgi kažką keiti savo gyvenime.

    Oropilis 2015 m. liepos 10 d., penktadienis, 10:04:36
    Labai daug blagio mūsų gyvenimuose atsiranda iš pykčio, kurį gal ir reiktų iškraipyti ir pavadinti pūkčiumi. Pūkčius šiaip nėra blogai, be jo sunku būtų surasti savy jėgų ir bausti visokius skriaudikus, bet jo užvaldytiems labai sunku laiku sustoti ir neperžengti žmogiškumo ribų, kad patiems neprisidaryti blagio.
    Kai Inkognito teigė, kad tik protu galime atskirti blogus poelgius nuo geru. Jis klysta, pirma tam puikiai gali pasitarnauti jausmai, kai kažką nepagalvojęs negero padarai ir po laiko tą pajauti – tai gali tapti tokiu sukrėtimu, kad niekada daugiau to nebepakartotum, o antra aš visgi manau, kad tik šaltas protas, išsivadavęs nuo visų jį varžančių pančių, gali susidėlioti taip pririotetus, kad iš šalies pasirodytų tokių blagio įsikūnijumų, kad baisų būtų net pagalvoti. Jam reikia ir jausmų, kad jais kaip kompasu galėtų naudotis ir suprastų kas yra gerai, o kas blogai. Visai nebūtina, kažkam būti blagiems ar pūkčiams, kad atsirastų gėrių.

    Oropilis 2015 m. liepos 10 d., penktadienis, 09:51:42
    Blogis, gėris... Yra kas sako, kad to nėra. Man išvis norėtųsi, nusižiūrėjus į žodį gėrį, iškraipyti ir rašyti blagis, kad atitraukti dėmesį nuo tokių kasdieniškų reikšmių, kaip „blogi batai“, kurie gal nepatogus ir trina kojas, o gal tiesiog ilgai tokių nenešiosi, nes jie labai greitai suplyš. Jei kas tokiom aplinkybėm leptelėtų, kad blogis be gėrio negali būti, tiesiog jį norėtųsi išjuokti. Gal trūksta pinigų ar laiko geriems batams? Gal yra kitų svarbesnių dalykų gyvenime ir blogi, pigus batai visgi geriau nei nieko? Arba gerą nuo blogo sunku atskirti kol nėra gero ir tie nepatogūs batai gali pasirodyti visai gerais. Čia jau sunku būtų nesutikti. Bet iš kažkur tie geri batai visgi atsirado? Gal visgi koks amžinas nepasitenkinimas: neblogai bet galėtų būti ir geriau,– mus veda tolyn.

    Sponsored content


    Gėris... Blogis Empty Re: Gėris... Blogis

    Rašyti by Sponsored content


      Dabar yra 2024-04-29, 06:18