Keistas širdžių susiburimas

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tauškalių upė


    Gal prūsai ir žemaičiai kalbėjo tą pačia ar labai panašia šnekta?

    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    Gal prūsai ir žemaičiai kalbėjo tą pačia ar labai panašia šnekta?  Empty Gal prūsai ir žemaičiai kalbėjo tą pačia ar labai panašia šnekta?

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 19:51

    Oropilis 2015 m. rugsėjo 9 d., trečiadienis, 20:26:20
    Keista, sanskrite, graikų, anglų, rusų, lenkų, vokiečių kalbose yra po tris gimines, o va tolimoje Prancūzijoje kaip ir pas mus ar latvius tik dvi. Ieškojau, kiek italų ar lotynų kalboje kažkaip nepavyko to rasti. Lyg varpais skambėjo, kad lotynų kalboje irgi 3 giminės.
    Pas šiauriečius Suomius gramatinių giminių iš vis nėra, pas švedus yra kažkas panašaus į dvi gimines, bet ten lyg ir ne giminės. Visai neaišku pagal ką žodžiai rūšiuojami (reikia tik įsiminti).
    Ir dar tikrindamas, kiek latvių kalboje giminių, užsiroviau ant prūsų kalbos skirtumų nuo latvių ir lietuvių kalbų. Man tie skirtumai labai neša į žemaičių pusę. Va, mokomi mokyklose, kad prūsai išnaikinta tauta, ji pati gal tuo įtikinta, o štai dabartiniai žemaičiai gal yra tai kas liko iš prūsų. Gal aukštaičius iš Gūdijos lietuviški miestai, atsiradę Vytauto pastangų dėka, iš tamsių girių sutraukė. Ir keista būtų pamiršti posakį: "Šventa vieta ilgai tuščia nebūna".
    Daugiau apie kalbas čia neberašinėsiu, paskutinis pasispardymas.
    Analitinis - kratininis mąstymas, kalba, pažinimo būdas ir t.t.
    Sintentinis - apjungta kalba, mąstymas, turint bendra vaizdelį prieš nosį, pasiekus neįsivaizduojama tolybės viršūnę. Čiau, braškės - toks vaikiškas atsisveikinimas.

      Dabar yra 2024-05-14, 12:58