Keistas širdžių susiburimas

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tauškalių upė


    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 08:11

    Oropilis 2015 m. liepos 13 d., pirmadienis, 13:19:36
    Ir dar gal nebus koks valstybinės paslapties išdavimas. Buvo laikai kai kelio kilometrą nutiesdavo vidutiniškai už 1 milijoną litų. Dabar nesu tikras ar 1 milijonų eurų užtektų. Jei nutiestų, tikriausia būtų toks prastas darbas, kurį nuolat reiktų taisyti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 08:08

    Oropilis 2015 m. liepos 13 d., pirmadienis, 13:13:08
    Buvo toks kelininkų fondas. Milijardo eilės sumos ten visiems pavydo bangas kėlė. Net laikraščiai apie kažkokias kelininkų grupuotes pliauškė, kai ten dirbęs, net nesuprantu apie ką jie ten tauškė. Palikimas kaip ir visur po tarybinių laikų. Bendrai apsodinus kokią sankryžą medeliais – pagerti anokia nuodėmė. Kartais kitaip net neišeina išsikalbėti su bendradarbiais, suprasti kas kuo gyvena, kaip į viską žiūri. Tik viso to tikriausiai nebeliko, bent jau po to kai pasidalino kelininkų fondą. Vakaruose kompanijos savo darbuotojus, gal net priverstinai į kalnus siunčia, kad kartu pabuvę pasijaustų kaip viena komanda, dirbanti bendrą darbą, ir gal būtų lojalesni savo darbdaviams.
    Sunkesniu valstybei momentu sudrąskė ta mano minėtą fondą ir pasidalino. Ir ką, keliai jau nebetaip gerai prižiūrimi, kaip ten suplanuosi kokias išlaidas kitiems metams, jei visi tiltai gal avarinės būklės? Visus reikia remontuoti. Tai ir laukia, kada koks apgriūva, kai staigiai didelių sumų prireikia iš valstybės biudžeto neprisišauksi, nors gal ir numatytos ten kokios išlaidos nenumatytoms aplinkybėms.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 08:01

    Oropilis 2015 m. liepos 13 d., pirmadienis, 12:52:23
    Truputį gaila, kad Lietuva įklimpusi į skolas. Kai reikia reikiama sumą surinkti laiku atsiskaitymas, atsiranda visokie PVM'ai. Šiaip yra ir nedirbančių žmonių gerovės šalyse, užsidirbus pakankamai pinigui, kaip kokiam Bilui Geitsui, net nėra prasmės dirbti – galėtų visą likusį gyvenimą atostogauti ir gal net saviems vaikams tokius gyvenimus dovanoti, tik gal jie to neįvertintų.
    Reiktų mokesčius atsieti nuo darbinių santykių, kaip kokioje Amerikoje. Gal mums tik PVM užtektų. Tik kaip visada, jei yra koks nesąžiningas pilietis – tai pagal nutylėjimą visi nesąžiningi ir įrodinėk kad esi ne koks „kupranugaris“. Ir reiktų pagalvoti kam mokesčiai renkami. Jei valstybės valdymui – tai gal galėtų būti kokia fiksuota vienoda suma visiems valstybės piliečiams – bet tai ir ydinga, prieš Naujus visos valstybinės įstaigos skuba atsikratyti neįsisavintų pinigų, nes kitą kart ir tų ašarų negaus. O gi galėtų joms palikti tas ašaras ir pagirti, 13 atlyginimai gal dėto ir atsirado. Pačios įmonės galėtų prisiveržusios diržus, kiek tai turėti daugiau laisvės bei savarankiškumo: kelti savo darbuotojų gerovę, ar tiesiog būti pasiruošusios visokioms ekonominėms duobėms.
    Yra tokių projektų, kur nedirbantiems žmonėms gali būti visai neįdomūs, gal jiems pensijų nereiktų valstybei mokėti, rūpintis jų sveikatos reikalais. Tiesiog nelabai sąžininga būtų jiems užkrauti neproporcingai didelius mokesčius dėl kokių darželių. Gal koks kaip piliečių pagalbos mokestis galėtų būti – bet ir tai neprivalomas. Nusižiūrėjusi į draudimą kažkas bandoma daryti, bet tai neturi būti privaloma – viskas turėtų būti savanoriška.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:56

    Inkognito-Oro piliui 2015 m. liepos 13 d., pirmadienis, 06:57:25
    Na taip ateiviai butų tikrai geri darbdaviai, juk darbo rinka mūsų galaktikoje tikrai nepasotinama. Vykdomi milijonai projektų kurie yra dosniai finansuojami, juose uždarbiai žmonėms būtų labai dosnūs, o darbai reikalautų aukšto intelekto. Todėl žemo intelekto asmenims nelabai patrauklus būtų toks kolonizavimo variantas. Tik viena bėda, kad dauguma civilizacijų gyvena be pinigų, grynai pagal mūsų mokslinio-utopinio komunizmo principus, kuris turėjo įsivyrauti TSRS jau 1980 metais. Bet taip ir nieko neišėjo, o pas juos gavosi, tik tiek kad valdo ne komunistų partija, o konstitucinis monarchas-imperatorius. Visi piliečiai sučipuoti, jų pagalba statistikos centrai reguliariai gauna duomenis kas kiek nuveikė kokio naudingo darbo imperijai ir į kokius visuomenės lobius įgijo teisę. Taip kad kontrolė griežta ir skirtingai nei pas mus vokeliuose neatsiimsi atlygio, nes tavo smegenyse esantis čipas sąžiningai pateikia visus duomenis centrui ir gauna pragyvenimui reikalingus virtualius pinigus.Realių pinigų ten nėra, yra tik atsiskaitymui inplantai tokie kaip rodžiau ant mano piršto, jį pridėjus robotizuotose parduotuvėse prie tam tikro langelio, gauni visko ko esi nusipelnęs ir turi noro gauti. Taip kad bomžams ten būtų šakės, o taip pat ir visokio plauko veltėdžiams.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:52

    oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 21:23:11
    Inkognitai, gal ateivis būtų geras darbdavys? Ar daug pas mus gerų darbdavių, kai darbo nėra? Ar kažkam dirbdamas tampi vergu? Jei kas nepatinka, gali pabandyti tai pakeisti ar išeiti, nebent gatvėje esi niekam neįdomus ir tenka pro sukąstus dantis priimti visas negeroves, kad net gal galėtum pasijausti vergu? Daug kas į skolas sulenda, kad turėtų nuosavus namus ar kokį naujesnį nuosavą automobilį nusipirktų, kad kiti jiems pavydėtų ar kad patys neatsiliktų nuo „sėkmingai“ gyvenimus susitvarkiusių draugių bei draugų. Per skolas patys galime prasmegti į prarajas, norėdami gero gyvenimo dabar ir negalvodami kas bus paskui, ar neturėdami atsarginio varianto, jei kas neišdegtų ir nebebūtų kaip iš skolų išlįsti. Gerai gyvenantiems nėra ko per daug pavydėti, vargu ar jie vagys, greičiausiai į dideles skolas įklimpę, naktimis planuojantys kaip eilinei įmokai banke surinkti pinigų.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:48

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 13:29:28
    Ten ne Inkognitui buvo skirti mano žodžiai, net nemačiau, kad buvo pateikęs tokias įdomias žinias.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:48

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 13:24:31
    Aš tai siūlyčiau, nebūti tokiems pūkčiams ir paprasčiausiai nurimti. Kažkaip surasti savyje jėgų ramiau pažvelgti į mus supantį pasaulį.
    Aš tai būsiu atviras, ko gero atvirame kosmose man būtų baisiau sutikti žmones nei ateivius. Paprasčiausiai, žiūrėtų gal į mane kaip į nematytą padarą, o žmonėms gal kokią man nežinomą sieną kirtęs būčiau ir nubaustas griežčiausiai per daug necicackinant, mat „įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo bausmės“ ar kas ten verda mūsų teisininkų katile. Ir dar tas „mušk savus, kad kiti bijotų“ svetimos šalies katile. Daug visokio blagio galim rasti savo Žemės žmonių mąstymuose, nors kai jis paskleistas skirtingose tautose, tai dar nėra blogis. Suvienijus visas tautas į vieną, galime susirinkti tokį blagį į vieną krūvą, kad galima ir savo rankomis blogį nusilipdyti.
    Ateiviai gal ir padovanojo mums kviečius, pinigus ar Mendelejevo lentelę, bet paprastai viską tenka savo rankomis nudirbti. Pagauti pūkčio prisidarom sau visokio blagio, kuris gali būti ir gerai, ir blogai. Po kosmosą keliauti saugiausia miegant, o ne su savo kūnais kur nors ilgiausiai, nuobodžiai skrįsti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:45

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 11:13:45
    Gal taip vėliau ir atsirado v, norėjosi lotynų gramatikams pabrėžti trumpesnį u tarimą Smile
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:44

    Oropilius 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 11:11:09
    Oi, kietesniu v tarimu. Ir šiaip lotynų kalboje gal išvis nėra buvę priebalsio v, rašydavo u, nors kartai lyg ir perskaitydavo kaip v, bet jiems gal kaip kokiems prancūzams buvo dvibalsis žodelyje oui (išverčiamas žodelių „taip“). Skamba panašiai kaip vi, bet vis gi gal reiktų sulėtėti, ir labai greitai perskaityti u ir ištęstai i (gal net y reiktų rašyti), būtų kažkas panašaus į vi, nors tartume uy. (u net gal reiktų kokio patrumpinimo ženklo).
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:42

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 10:57:04
    Šiaip įdomus pastebėjimas su kietesniu v tarimu. Rašydami lietuvių suprastume kad moterų lietuvių, jei kiek kiečiau tartume ir rašytume lietuwių, be abejonės pabrėžtume, kad kas iš vyrų lietuvių.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:40

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 10:33:29
    Rusai, rusais, o mes, vakariečiai, dar kvailesni – gal kas iš mūsų net slapta svajojame pradėti savo gyvenimus iš naujo Marse be galimybės sugrįžti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:38

    Oropilius 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 10:14:59
    Viena yra ką jie bando daryti – persikelti tūkstančius metų atgal ir vėl viską pradėti iš pradžių be blagio: pinigų, ištvirkimo ir gal kitų jų akimis negerų dalykų.
    O visai kas kita yra, ką rašo gerbiamas Visarionas ir kas yra jų varomoji jėga – jausmas, kad pasaulis ritasi velniop ir skubiai reikia kažką patiems daryti.
    Gal ne tik protu bet ir širdimi reiktų skaityti, o jei skaitai širdimi tai ne tik ja bet ir protu. Jei manai, kad kažko neturi, bandyti perskaityti kažką patiems tarpeilučių.
    Ir kasdieniame gyvenime tikrai keista būtų jei buvę pravoslavai nagrinėtų jiems neįprastas kokias nors budizmo ypatybes, ne visiems gi norisi kvaršinti galvas dėl sunkiai suprantamu, bet gal kažkiek pajaučiamų dalykų.
    Rusijoje ir daugiau keistų, bet įdomių judėjimų yra. Pavyzdžiui, Anastasijos, nesu tikras, bet gal jie ir išsikovojo, kad bet kurį rusų šeima galėtų gauti iš valstybės nemokamai hektarą žemės, kad pačios galėtų savimi pasirūpint. Kai iš šalies nepasiruošęs įkrenti į smegduobę, pavyzdžiui, tiesiog negali ramiai praeiti pro galimybę gauti nemokamai žemės. Nepasiruošęs sunkiam gyvenimui, tikrai gali labai viskuo nusivilti ir norėti būti niekur neįsivėlusiam. Yra nusivylusių tais hektarais, gal nesugeba verstis ar tiesiog per sunkus gyvenimas.
    Jei kas iš lietuvių įstrigo, kur nors Visariono bendruomenėj, tikrai gali labai greitai pasigailėti, ar lietuviams iš tikro gerai maišytis su rusais, kad ir kokie geriausi ketinimai bebūtų. Po to gali ir nesuprasti kaip sukvailėjai ir pardavei kur nors Vilniuje savo jaukų būstą, kad galėtum pradėti gyvenimą iš naujo.
    Gal geriau bandyti kaip nors švelniai taisyti savo gyvenimus, o ne iš naujo juos pradėti?
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:35

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 07:22:06
    O gal, kad nutolti nuo lenkų w, gal mūsų ausiai jau per minkšta v gautųsi, ir palikti Vilnius, bet pabrėžti, kad reikia pakietinti ir rašyti wilkas. Gal ir kiti dvigubi priebalsiai mums galėtų būti kietesnio tarimo žymėm, jei tokių prireiktų?
    Nors aš pats kertu sau šaką ant kurios sėdžiu. Kaip šiaulietis aš neįpratęs ir neišmokęs taip per trumpai, ar taip per ilgai tarti ilguosius-trumpuosius balsius kaip bendrinėje kalboje. Mokytojo patarimas perdėtai trumpai ar ilgai tarti balsius abejotinais atvejais, kad atskirtum kurį balsį pasirinkti,– nieko nepadeda (gal iš čia tas šiaulietiškas juokelis: „žyyyynios“), gali pasirodyti, kad abu atvejai neįprasti, bet abu galimi, tarsi, jokio skirtumo kaip rašyti, ar rašyti ilgąja ar trumpąja. Bet visgi nevietoj ištartos ilgosios-trumposios balsės ir man pačiam bado ausis, nes ir be perdėjimų pas mus yra ir ilgųjų ir trumpųjų balsių. Trumposios sukirčiuotos kairiniu kirčio ženklu iš vis pasiklausius diktorių, susidaro įspūdis, kad jie ne kaip nors ypatingai kirčiuoja, bet patrumpintai taria balsius. Kai kokia balsė a – neaišku ar ilgoji ar trumpoji, taip sukirčiuota, tikrai man skamba kaip patrumpintas tarimas, kurio tiesiog neįmanoma nepastebėti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:30

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 06:45:26
    Dar truputį apie kalbos klaidas bei nesusipratimus. Jei netikėtai i atsidurtų prieš l – lietuviams nieko nuostabaus, tiesiog minkščiau priebalsį l reiktų tarti. Mūsų l gali būti kam per kieta, tokie tiesiog nesuprastų kaip ją pakietinti. Pasiklausykite lietuvių esperantininkų – neva esperanto kalba niekam nedaro įtakos – o esperatininkams jau reikia pastangų arba gali ir nebemokėti kiečiau ištarti raidės l – šnekėtų su esperantininkų tarme, kaip dabar Amerikos lietuviai kalba su angliška tarme.
    O neįpratusiai ausiai prie dvibalsių mūsų ai gali pasirodyti kaip kažkokia iškraipyta a. (Ta pati esperanto kalba tik dvibalsį au pripažįsta – net specialią u raidę su lanku tam įsivedę, kad netartų dviejų balsių atskirai, skaitydami balsių sandūras au).
    Jei įpratus, kaip nors monotoniškai kirčiuoti paskutinius skiemenis, net kirčiavimas gali būti visiškai nekaltas, kad atsirastų tokie nesusipratimai.
    Mums i kaip minkštumo ženklas ir pakišęs koją. Paklausykite kaip kietai diktoriai taria Vilnius, jaunimui gal norėtųsi padėti minkštumo ženklą arba nusižiūrėjus į lenkų w, rašyti Wilnius – negražiai atrodo, bet gal geriau nei Viilnius. (Jei kas nesupranta, palyginimui ištarkite Vilnius ir vilkas, ar tikrai abiems atvejais vienodai kietai tariate v?)
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:25

    Oropilis 2015 m. liepos 12 d., sekmadienis, 06:20:47
    Aš nerūkau ir alkoholio negeriu – esu visiškai blaivus, be jokių „gelbėjimosi“ ratų, galiu suprasti teiginį: „Du dažniausiai Visatoje sutinkami elementai – vandenilis ir kvaliumas“. Pavysčius mintį gal vandenilis per protoną, skamba panašiai į protą (kvaliumas jau būtų kaip elektronas) galėtų kažkuom nuostabaus išvirsti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:24

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 22:11:59
    Gal vienas gali ir teisingai perskaityti „kvailumas“, tik kitas vis vien gali išgirsti kvaliumą, arba tiesiog nesugebėti neiškraipant to ką išgirdo pakartoti. Tada sakytų jo ausiai mielą kvaliumą, o ne kvailumą.
    Iš tikro jau ir pats skaitytojas gali suklysti ir padėti kirtį ant u – skambėtų kaip koks tarptautinis žodis, reiškianti cheminę medžiagą.
    Pajuokaujant, gal mums derėtų fotonus ar elektronus pervadinti kvaliumais. Patiems perrašyti savo tarptautinius žodynus, kol kas mums jų neperrašė iš šalies Smile
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:22

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 21:39:12
    Kad jau prirašiau tai prirašiau, dabar tikrai tylėsiu kaip užsiūtas, kol kas nors kitas nepasireikš ant pakylos. Tiesiog dar norėjosi pataisyti šį man pačiam netikėtą perliuką.
    Pajuokausiu geltonąja tema: „Du dažniausiai Visatoje sutinkami elementai – vandenilis ir kvailumas“.
    Vertėjo kambarėlyje:
    – Ei, stuobrį kaip kirčiuoji? Koks dar kvaliumas?
    – Tai ką aš žinau, tos mokslo galvos amžinai prisigalvoja visokių nesąmonių, o po to nesuprasi: ar čia kokia nežinoma cheminė medžiaga, ar koks seniai mirusios kalbos pamirštas žodis. Dar tik būtų gerai išsiaiškinus, kokia kalba tai parašyta ir kas tai sugalvojo.
    – Nerūpi mums tos kalbos, galvokit apie ką jie kalba,– neiškriskite iš vaizdelio. Kada paskutinį kartą atsinaujinote tarptautinių žodžių žodyną?
    – Pas mus jie visi yra, kokių jums metų reikia. Nesinorėtų, kad visi žodynai eilinį kartą būtų perrašyti ir visur atsirastų niekam negirdėtas cheminis elementas kvaliumas.
    Vienam seniai mirusios kalbos žodyne:
    lot. qualis – koks? kokios kokybės?
    lot. lumen (kilm. luminis) – šviesa
    O tuo metu vienam, mums nežinomam kolūkio darželyje vienas pasakorius vaikučiams taip baigė sekti savo ilgą, ilgą ir baisiai nuobodžią pasakėlę:
    – Ir taip, mieli vaikučiai, kur mūsų mieloje visatoje beatsirastų mūsų mylimas didvyris Vandenilis iš paskos būtinai atskubėtų ir jo narsioji žmonelė Šviesa. Jie vienas be kito tiesiog negali būti, nes susaistyti skaisčiai-sunkiuoju Amžinosios Meilės jausmu.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:20

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 21:05:48
    Pratęsiu pajuokavimą:
    O tuo metu vienam mums nežinomam darželyje vienas pasakorius vaikučiams taip baigė sekti savo nuobodžiai ilgą pasakėlę:
    – Ir taip, mieli vaikučiai, kur mūsų mieloje visatoje beatsirastų mūsų mylimas Vandenilis iš paskos būtinai atskubėtų ir jo žmonelė Šviesa. Jie vienas be kito tiesiog negali būti, nes vienas kitą myli skaisčiąja amžinąja Meile.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:18

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 20:43:27
    Pajuokausiu geltonąja tema: „Du dažniausiai Visatoje sutinkami elementai – vandenilis ir kvailumas“.
    Vertėjų kambarėlyje.
    – Ei, stuobrį kaip kirčiuoji? Koks dar kvaliumas?
    – Tai ką aš žinau, tos mokslo galvos prisigalvoja visokių nesąmonių. po to nesuprasi ar čia kokia nežinoma chemine medžiaga ar tikrai kažką ne taip supratau.
    – Apie ką jie kalba, laikykitės konteksto. Kada paskutinį kartą atsinaujinote tarptautinių žodžių žodyną?
    – Pas mus jie visi yra, kokių jums metų bereiktų. Nesinorėtų, kad eilinį kartą jie būtų perrašyti ir atsirastų niekam negirdėtas cheminis elementas kvaliumas.

    lot. qualis – koks? kokios kokybės?
    lot. lumen (kilm. luminis) – šviesa
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:16

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 14:58:16
    Blagis kiek tai primena slavišką žodį, pvz.: rusų kalbos žodžių junginys: <<благие намерия>>, (išvertus geri ketinimai), čia kiek nuotaikai praskaidrinti ir pamąstymui, ar tikrai nėra blogio ir gėrio? Smile
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:16

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 14:49:02
    Pačiam kartais darosi nebeaišku, bet gal nėra taip jau paprastai: blagis+pūktis=blogis. Kartais vietoj blagio gal ir blogį pačiam norėjosi parašyti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:15

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 13:20:22
    Arba mums ne pūkčių klausyti, kad kokio blagio neprisidaryti.
    Krikščionybė bent jau pūkčio (pykčio) laikotarpį pergyvenusi ir tikėtina, kad išmokusi savo pamoka. Viliuosi, kad nenusiris iki eilinio pasaulinio religinio karo jau prasidėjusio Islamo valstybėje. (Praktiškai, visus kryžiaus žygius galima būti laikyti pasauliniais karais)
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:13

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 12:54:34
    Kad minėtam Visarijonui kas išdegs, paprasčiausiai netikiu: pinigai antraeilis dalykas – man mažais rūpi. Jie gi gyvena apokaliptinėmis nuotaikomis, kam jiems tie pinigai? Bet kai jų yra, vadovui gal net būtų nuodėmė jais nepasinaudoti nuolankių pasekėjų akimis. Vadovas gali būti išsiųstas net ne savo noru kur nors po pasaulį pavažinėti, ieškant naujų pasekėjų.
    Kad Dalai Lama ar popiežius keliauja po Pasaulį niekam gi neužkliūna. Tiesa Visarijono sostas medinis, gal kiek neįprasta, bet man nejuokinga lyginant su auksiniu popiežiaus sostu.
    Tas Visarijono gąsdinantis tonas tikrai kvepia kokiais viduramžiais, kokia jautresnę nepasiruošusią sielą gali labai stipriai išgąsdinti ir paveikti. Bet ne pūkčiams (pyktiems) gal reiktų tokius darbus patikėti. Arba mums ne pūkčių aklai klausyti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:11

    Oropilis 2015 m. liepos 11 d., šeštadienis, 11:22:17
    Mes gal ir nusirisime iki pasaulinio tikėjimo, toks Visarijonas Rusijos glūdumoje bando apjungti visus tikėjimus į vieną, tik ateizmui ten lygtais vietos nėra ir gal kokiems jam nežinomiems tikėjimams.
    Aš kitaip tiesiog neįsivaizduoju, kaip mums visiems galėtų įpiršti pasaulinį tikėjimą. O jei ten su kokiomis privalomomis sekmadieninėmis pamaldomis būtų – tai iš vis kaip primestas laisvės apribojimas gautųsi. Esam tikėjimo laisvę išsikovoję, labai kvaila būtų mums jos atsisakyti. Nereiktų imti pavyzdžio iš musulmonų su jų besikuriančia Islamo valstybe.
    O šiaip gal net dviračio nereikia išradinėti, yra toks hinduizmas, kuriame vietos visiems yra, net ateistams.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 07:08

    Oropilis 2015 m. liepos 10 d., penktadienis, 23:46:33
    O klausimas "Kodėl mes mažiau patvarūs nei daiktai?" man iš vis nesuprantamas. Jei tai būtų teiginys, mano nuomone, tai būtų visiška netiesa.

    Sponsored content


    2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.  Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano pačio rašinėjimai iš ten.

    Rašyti by Sponsored content


      Dabar yra 2024-05-13, 21:47