Keistas širdžių susiburimas

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tauškalių upė


    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 15:18

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis, 16:01:38
    Gal ten netikras prakeiksmas, nors tokių dalykų nemalonu skaityti, tai net neperskaičiau iki galo. Tiesiog, išsiliejo žmogus. Kam kliuvo, kam nekliuvo neaišku.
    Kai bombos sproginėja reikia slėptis apkasuose, o ne skaitinėt viską iki galo.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 15:16

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis, 12:58:41
    Aš tavęs, Inkognito, negaliu suprasti. Kodėl taip elgiesi su skruzdėlėmis? Iš vienos pusės „Kaip tu man. taip aš tau“. Vienas iš pagrindinių Visatos įstatymų: negalima griauti svetimų namų. Tu kažkam sugriovei namus, kaip ir padarei veiksmą, gali sulaukti pasekmių, kurių visai nenorėtum sulaukti, tačiau pats kaltas būtum jų sulaukęs.
    Dar mąstai apie skruzdėles kaip apie žmonija, tarsi norėtum, kad kas su žmonija pasielgtų taip kaip tu su skruzdėlėmis. Gaunasi „pats muši, pats rėki“ kaip koks žydas.
    Mano akimis atvirkščiai: ateiviai, keliaujantis po kosminę erdvę, elgiasi panašiai kaip skruzdėlės. Tavo atveju, jos gal net nekenkia lapams. Kaip suprantu, amarai kalti, net ne skruzdėlės. Gali nebūti skruzdėlių, o augalai gali kentėti. Skruzdėlės gal net kiek sumažina amarų skaičių (laiko nelaisvėję ir neleidžia daugintis ar nešioti kokių parazitų po visą sodą), kaip gal sumažina ir visokių vikšrų skaičių. Iš galimų sąjungininkių daraisi sau priešus.
    Krūmus gelbėjant dar reiktų pasitikrinti ar tikrai ten nuo amarų, kas negerai. Gal augalai serga kokiomis kitomis ligomis – amarai gal kokie nešiotojai gali būti. Jei ieškoti jau tikrųjų kokio maro priežasčių, tai jau tikrai reiktų nuodugniai viską permąstyti, o net ant skruzdžių išlieti pyktį. Nesuprantu, kaip miškuose jos nelaikomos kenkėjomis.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 15:13

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis, 09:59:27
    Minėjai 3 skruzdėlynus – 3 skirtingas karalystes. Sukiršinai jas - gal kurios skruzdės papuolė į svetimas teritorijas, o po to juokeisi. Jiems ten dangus griuvo...
    Šiaip, skruzdėlynai saugomi, net aptveriami, bent Lietuvoje. Apie tokius darbus net nesiskelbčiau, jei ką nors panašaus daryčiau.
    Jei kokių anūkėlių atsirastų, jiems gal labai smalsu būtų buvę stebėti tuos skruzdėlynus ar pačiam pramoga, kokia atokvėpio minutę. Žmones šunis, kates laiko, kuriomis reikia dar ir rūpintis...
    O jei amarai kaip karvės prižiūrimi, gal išpūstas tas jų kenkimas.
    Tačiau, esi pats savo kiemo šeimininkas ir visai nesiruošiu tavęs smerkt, tik paskatinti truputį pagalvoti, ką pats darai. Pats gal esu nepagalvojęs pridaręs daugybę nekokių dalykų ir jei kas priėjęs būtų pasiūlęs pagalvoti, ką darai, būčiau tik dėkingas.
    Nesu tikras ar ta senelio perduota elgesio taisyklė „su kitu elkis taip kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi“ gali padėti susirasti draugų. Ar iš kitos pusės „Nemeluok“.
    Verčiau kaip taisyklę Nr. 2 pasiimčiau kitą senelio pamokymą „Ką darai, daryk gerai.“ Beje, pirmoji „Nekenk kitam“ – tai iš tėvo perduota gyvenimiška išmintis.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 15:00

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis, 08:56:02
    „Tas dantis už dantį“ – tik sąžinei nuraminti, rankas atsirišti ir leisti sau elgtis taip, kaip niekada nebūtum net baisiausiame sapne susapnavęs.
    Siūlyčiau bent pačiam sau laikyti įstatymų Nr.1 „Nekenk kitam“. Čia ne 10 dievo įstatymų, bet kai atsiduri neaiškioje padėtyje ir nežinai kaip pasielgti – vis gi reiktų bent pačiam kažkokių elgesio taisyklių laikytis, ir kuo jų mažiau bus, tuo bus geriau.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:56

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 11 d., antradienis, 00:12:43
    Toli pavyzdžių ieškoti nereikia, ne taip seniai (istoriko akimis) vienas indėnų vadas visai nenorėjo parduoti žemių JAV vyriausybei, nes kaip galima parduoti tai, kas ne tavo nuosavybė? Ne pats jis ir ne jo tauta susipylė Amerikos žemyną. Daugybė tautų net neturi savo valstybių.
    Kaip su tavimi bendraus labai priklauso nuo pačio tavęs. Jei manysi „сила естъ, ума ненадо“, tarsi, neturėtum pykti užsirovęs ant stipresnio, kuriam savas kailis brangesnis nei ten kažkokios širšės.
    Dar labai svarbu kaip mes elgiamės tarpusavyje. Vietiniai (pasauliniai) karai tikrai sumažina planetos patrauklumą. Jei koks pusgalvis Žirinovskis galėjo sau leisti viešai pareikšti, kad Pabaltijys yra „исконно Русские земли“, mes galime tik pasijuokti iš tokios trumpos jo istorinės atminties. Mešką nugalėjusi šunų ruja gi negali įgyti amžinos neginčintinos nuosavybės teisės, slepiamos po žodžių junginiu „valstybiniai interesai“.
    Pirmas pasaulinis karas kažkoks košmaras buvo – visos valstybės Europoje ginklavosi ir rengėsi persidalinti žemes, visi turėjo kažkokių kėslų atsiriekti svetimo pyrago.
    Yra kažkoks iš senų laikų pasaulinio valdovo poreikis, nemanau, kad tai įmanoma Žemės sąlygomis – per daug skirtingi esame. Gal reiktų daugiau pasidomėti Jungtinių tautų organizacija – taikaus sambūvio galimybe. Nors ji turi vieną didelį trūkumą: ten vienos valstybės yra lygesnės už kitas. Jei kelios didžiosios valstybės turi veto teisę, tai ir kitos galėtų tokią teisę turėti. Tačiau jei nusileisti iš politinių aukštumų truputį arčiau žemės. Galvoju, gal ten reiktų kreiptis ir pasiūlyti Sacharą pabandyti paversti pušynu. Kaip manot ar pušys ten galėtų pritapti? Spygliai mažai išgarintų vandens, o pats medis mėgsta smėlynus. O oras pušynuose nuostabus, gal taptu didžiuliu Žemės kurortu?
    P.S.
    Kai tokia padėtis kaip dabar, tai kiekviena šalis gali elgtis kaip nori savo teritorijoje. Jei yra kokie priešai už sienos, tai bet kokie ateiviai bus įtartini ir vargu ar svetingai sutikti. Kažkokią pareigybę lyg ir buvo įsteigta ateivių klausimams Jungtinėse Tautose, tik nesu tikras ar jos jau nepanaikino.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:52

    Inkognito-oro piliai 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 18:43:41
    Mintautai,tai tu nesupratai esmės.Ateiviai gyvena pagal kitokią sampratą.Jie net nenori žinoti to, kad mes manome jog žemė nėra jų namai.Jiems spjauti į mūsų suvokiamą savo nuosavo ir siauro pasaulėlio sampratą Jų namai yra visa galaktika... Aišku yra civilizacijos kurios atrpgalaktinėmis konvencijomie riboja svetimūjų patekimą į tam tikrą gyvybinę erdvę,tačiau žemė nei su viena civilizacija neturi tokios sutarties. Tad jos teritorija yra visų galaktikos gyventojų. Tokiose teritorijose tėra vienintelė sambūvio egzistencija,kaip tu man taip aš tau. Žemės civilizacija žus tuomet kai nusileis ateivių laivai ir norės taikiai intregruotis į žemės gyvenima, atsiras karingų idiotų kurie tokius jų ketinimus pasitiks agresyviai... Ir tuomet mes visi žūsime.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:51

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 15:35:23
    Tas pavyzdys su naikintuvais, nelabai tinka, buvo sutraiškytos kaip įkyrios musės. Aišku, musių gal ir nereiktų traiškyti ne savo namuose, kad ir kokiomis aršiomis širšėmis jos nebandytų pasirodyti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:48

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 15:30:11
    Pagal nuorodą, Napoleonas žaidė su savaitės dienomis, kaip senovės Egipte buvo įsivedęs 10 dienų savaitę. Aš tai nieko nenoriu keisti 5 darbo dienos, 2 poilsio dienos man puikiai tinka. R. Lagranžo siūlymas kažkas panašiau būtų, tik kad jo paroj būtų 10 ar 20 valandų (neįsigilinau), o ne 100 kaip man atrodytų būtų gražiau ir lengviau skaičiuoti mintyse.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:47

    Napoleonas 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 12:55:55
    jau bande ivesti desimtaine laiko sistema:
    zr. http://www.hot.lt/articles/decimal-time.htm
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:46

    Inkognito -oro piliai 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 12:45:36
    labai klysti nei manai kad visatos nr-1 įstatymas nėra kaip tu man taip aš tau. Visatos įstatymas Nr-2 yra kad nedaryk kitam to ko nenori kad būtų daroma tau pačiam. Ant šitų dviejų dalykų laikosi visa visata, Kokia jėga traukia žemę skriejančią APIE Sasulę tokia pat jėga ją kompensuoja inercijos jėrga susidaranti aiš žemės skriejimo ir jos masės sandaugos. ir visa visata egzistuoja tik šiuo primityviu principu,taip pat ir santykiai tarp civilizacijųa. Tuo praktiškai teko įsitikinti buvusios SSSR kariškiams,paskebusiems šūkš kad TSRS oro erdvė neliečiama,ir jie pradžioje buvo davę įsakyma atakuoti visus nežemiečių erdvėlaivius kurie tik pasirodys jos oro erdvėje, Taęiau kai šio įsakymo dėka neteko 136 geriausių aukštos klasės lakūnų naikintojų ir savo naikintuvų,o NSO nei virenas taip ir nebuvo numuštas ,savo kvailos idėjos atsisakė.
    Nežemiečių pilotai turėdami 100 kartų pranašesnę ginkluotę ir techniką ,mūsų lėktuvų nelieęčia jei šie taikiai skrenda pro šalį,tačiau bandydami atakuoti juos jie pažeidžia visatos įstatymą NR-1 ir todėl atsakymas buna adekvatus-jie sunaikinami. Todėl kai rusai tai suprato išleido įsakyma kategoriškai griežtai draudžiantį užkabinti taikiai skrendančius nežemiečių erdvėliavius ir nuo to laiko jų aukos ir nuostoliai baigėsi. Štai tau įstatymo NR-1 nesilaikymo praktikoje pavyzdys.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:40

    Oropilis 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 12:28:54
    Prisimenant kitą įdomybę „Majų kalendorių“ ir su juo siejamą pasaulio pabaigą. Net teko skaityti samprotavimų, kad kalendorius sukurtas pačioje Veneroje, nes jame tarsi būtų skaičiuojami Veneros metai. Jei gerai prisimenu, kažkokiame cikle išlenda 228 dienų – Veneros metai, vietoje žemiškųjų 365. Tačiau, turint omenyje, kad Veneros dienos visai kitokios, regis ji ten beveik net nesisuka aplink savo ašį. Neabejotinai kalendorius sukurtas Žemėje, taigi turime Veneros kalendorių, kaip Mėnulio kalendorių. O Veneroje gal kas prasidėjo, o nepasibaigė 2012 metais? Smile
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:38

    oropolis 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 12:06:07
    Labai dažnai pasekmės net kliūna niekuo dėtiems vaikams, kurie gal ir taip keršija „tėvams už senelius“. Čia taip pajuokavau truputį. O dabar rimtai.
    Kaip manot, gal vertėtų mums laiką pervesti į šimtainę sistemą. Pinigai iš šešiasdešimtainės į šimtinę seniai jau pervesti.
    Kaip tai atrodytų? Paroje būtų 100 valandų. Kiekvienoje valandoje būtų 100 minučių, o kiekvienoje minutėje būtų 100 (širdies) dūžių. 1 sekundė atitiktų 0,864 širdies dūžio. Arba per 60 sekundžių įsivaizduojama Žemės širdis spėtų suplakti 51,84 karto.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:36

    oropilis 2015 m. rugpjūčio 10 d., pirmadienis, 11:55:01
    Tiesiog netikiu, kad visatos dėsnis nr.1 yra toks, kaip parašei Inkognito.
    Jei toks būtų, aš jo net nesilaikyčiau. Paprasčiausiai, iš vienos pusės lietuvių tautos išmintis: „Jei muša, tai bėk“, o iš kitos Jėzaus Kristaus pamokymas: „gavęs per vieną skruostą, atsuk kitą“.
    Su tokiu „visatos dėsniu Nr.1“ gali papulti į tokį užburtą ratą, kad niekada neatsiknysi, kas kaltas ir kodėl gyveni tokiame pasaulyje, kokiame gyveni.
    Kaip ten vienas parašė, neva surado pradžią: viskas prasidėjo nuo protingų minčių perrašymo šiame tinklalapyje. O kodėl jos čia atsirado jau neberūpi. Su priežasčių - pasekmių narpliojimu į tokį tinklą gali papulti, kad nebesuprasi, kas priežastis, o kas pasekmė.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:25

    Oropilis 2015 m. liepos 17 d., penktadienis, 20:11:37
    „Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių“. – neturėtų pavirsti kuom, tuom. Nes būtų nebeaišku apie ką kalba eitų: kuo naudojantis toliau į mišką – slidėmis ar rogėmis, o dėl to kaip ir nereiktų mums vienas kitam kvaršinti galvų.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:24

    Oropilis 2015 m. liepos 17 d., penktadienis, 19:57:26
    Dar apie žodelį „kuom“ pamąstymų.
    Žodelis „kuom“ lietuvių bendrinėje kalboje neturėtų būti žodelio „kuo“ lygiavertis pakaitalas, o pagalbininkas reiškiant mintis. Juk dažnai būna nebeaišku apie ką kalba eina: „ar apie batus, ar apie ratus“ – „ar apie plaučius, ar apie orą“. Kai mintys lengvai suprantamos reiktų pasilikti prie platesnę reikšmę turinčio žodelio „kuo“. Tačiau kai darosi nebeaišku, lengvai išsisluoksniuoja: kuo (įrankiais, savo kūno dalimis) naudojantis kuom galime pasinaudoti (oru, ledu, žmonėmis).
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:23

    Oropilis 2015 m. liepos 16 d., ketvirtadienis, 16:11:43
    Po ilgų apmąstymų, pagaliau supratau, kodėl man praverstų žodelis „kuom“.
    Kuom kvėpuoju? – Aiškiau mąstant, numanomas atsakymas „oru“.
    Kuo kvėpuoju? – Sudėtingiau mąstant, numanomas atsakymas „plaučiais“.
    Kuom galvoju? – Paprasčiau mąstant – „galva“.
    Kuo galvoju? – Moksliškiau mąstant – „smegenimis“.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:21

    Oropilis 2015 m. liepos 16 d., ketvirtadienis, 16:00:15
    Yra du priešingi požiūriai į skolas. Mes su savo: „skola ne rona – pati savaimė neužgis“ – norėtųsi pavadinti jį europietišku, bet gal tiksliau būtų šiaurės europietišku.
    Ir popierinių pinigų išradėjų kiniečių garbei pavadintinu kinietišku: „skolas grąžina tik bailiai“. Norėtųsi plačiau įvardinti azijietišku. Bet gi matom ir Graikijoje kažkas azijietiško. Nesinorėtų Azijai padovanoti Pietų Europos, įklimpusios į skolas.
    Patiems išgyvenus sunkmetį su Kubiliaus vyriausybės suveržtais diržais – sumažintomis pensijomis, kiek lengvesniu valstybei metu pradėti grąžinti pinigai tiems, kurių pensijos buvo sumažintos.
    Gal lietuviams ir kyla apmaudas, kad kokie graikai nepasimokė ir nuėjo savo graikišku keliu. Paskelbė referendumą, net jei būtų tikėjęsi, kad būtų nubalsuota Taip, reikėjo pagalvoti kas bus nubalsavus Ne. Matom, keliai išsiskiria. Bet gal Graikija atsikvošėjo ir dar nevėlu jiems grįžti?
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:20

    Oropilis 2015 m. liepos 16 d., ketvirtadienis, 15:39:44
    Jei atvirai, tai nežinau, kodėl Lietuvoj yra darbdavių manančių, kad pinigai gadina žmones.
    Gal žmones galintys truputį geriau gyventi, bet norintys dar gerokai geriau gyventi, per daug šviesiai žiūri į gyvenimą ir skuba į skolų liūną, o po to vaikšto, tarsi žemė slystų jiems iš po kojų. Darbdaviai gal ir norėtų padėti savo darbuotojams, bet prasiskolinusiems jų skolų neapmokės, jie tam net nepasiruošę – įmonės per mokesčius įspraustos į metinius ciklus – gal per anksti skaičiuoti viščiukus rudenį, reiktų skaičiuoti pavasarį vištas vis dar galinčias dėti kiaušinius.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:19

    Oropilis 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 15:43:29
    Gal tiksliau „kuo toliau eiti“.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:18

    Oropilis 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 15:35:15
    Žinau, kad lietuvių kalboje lygtais išstumtinas žodelis „kuom“.
    Bet kaip bežiūrėsi, man jo reiktų, kad atskirčiau:
    Kuom kvėpuoti ir kuo eiti.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:17

    Oropilis 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 15:30:22
    Aš gilių žinių neturiu, kuom kvėpavo graikai. Viskas ką žinau tai iš taip vadinamo „bendro išsilavinimo“, į kurį gali įeiti ir geltonosios spaudos skaitymas, užsidarius tualete.
    Kiek žinau, graikai buvo išlaisvinę savo mąstymus, buvo daug mokyklų, skirtingų filosofinių srovių.
    Man tiesiog gal būdavo savo laiko gaila gilinimuisi, kad suprasčiau, kažką tarsi suvokiamo, bet nesuprantamo. Labai svarbu kokia tema aistros virdavo. Ir ar nori kartu su tau nepatinkančiais žmonėmis viename katile virti bendrose sultyse ar ne.
    Kai nustoji rinktis iš dviejų blogybių mažesnę, tarsi, kiek atsilaisvina pančiai ir į viską gali pažvelgti iš tamsiosios ir iš šviesiosios pusės.
    Manau, labai daug žmonių kažką daugiau nutuokiančių į viską žiūri iš tamsiosios pusės – tai gal suteikia daugiau žinių, gadinančių žmones bei aptemdančių gyvenimo džiaugsmą. Prasideda visokie gelbėtojų laukimai, manant, kad pats nieko negaliu padaryti, kad manęs gal ir nebereikėtų gelbėti.
    Iš tamsiosios pusės žiūrint – atsiradę 0,7 litro buteliai – baisus blagis. Kai vyrai, gal nebeturintys apie ką kalbėti, ima lenktyniauti, kuris paskutinis atsidurs po stalu.
    Iš šviesiosios pusės, tai dovanos (ypač, kai visokios nuolaidos taikomos). Tik reikia deramai jomis naudotis.
    Juk iš vienos pusės 0,7 l ne taip daug skiriasi nuo 1 l. Dviem vyrams kiekvienam su savo 0,5 l. Gal užtektų ir vieno 0,7 ir ne taip galvelės kitą rytą skaudėtų, ir gal atsirastų laiko pasimėgauti ir pagurkšnoti mažais gurkšneliais degtinėlę. O ne viską iškart susiverčiant į gerklytes. Gal aš jums pasirodysiu kaip paskutinis beprotis. Bet čia, jau gal galiu pasijusti kaip koks griežtas mokytojas, kurio nereikia suprasti, o tik klausyti jo nurodymų: neskubėkite degtinėlę ryti, o ilgiau ją palaikykite ant savo liežuvio. Aš tiksliai nežinau, kaip jums gali susirodyti, todėl savo atradimus kol kas pasilaikysiu sau.
    Galiu kaip pavyzdį pasiūlyti pažiūrėti į XVII amžiaus bajoraites, kurios degtinę gerdavo šaukšteliais. Jei moterys taip galėdavo gerti, tai kuom mes vyrai prastesni? Gurkšneliais gal ir po du litrus ant galvos jums neužtektų, nors tam reiktų žymiai daugiau laiko. Ir protingesni ar silpnesni gali visai nenorėti taip vaikiškai rungtyniauti. Bet nebūtina žaisti pagal primetamas taisykles, po stikliuką ir neatsilikti.
    Tie rijikai galbūt galėtų susitarti kiek vienu maukų gali suryti per vieną kartą ir sustoti, kad nepaslystų. Jei rusam 2 stiklinių mažai, o 3 per daug, gal užtektų vienos dvigubos stiklinės – 350 gr. butelaičio degtinės. Bet tai iš tikro kvailas žaidimas. Greitai pakliūti į „kosmosą“ – malonia būseną anapus tvoros – ir greitai drėbtis į purvą.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:13

    gretos 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 07:57:17
    Vilnius - vilna; Vilnius - vilnis (avių kailis vilnimis nubėga); Vilnius - velnias (velniai avis neša)....
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:12

    Vėtra 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 07:52:34
    Palauk, palauk - bet ar ne graikai pradėjo pasaulį (visatą) įsivaizduoti kaip burbulą, kurį gaubia kieta sfera? o kosmosas jiems buvo ne tik visata (pasaulis) - o visa visatis (t.y. esatis)...
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:11

    Oropilis 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 01:22:00
    Ir kai sakau, mes, tai turiu omenyje mūsų Saulės sistema ir konkrečiau asteroidų žiedą.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:10

    Oropilis 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 01:12:12
    Tai ne darbas, o malonumas kartu ir mokymasis anglų kalbos. Knygą visgi pervadinsiu kitaip „Pokalbiai su ateive iš kito pasaulio“. Palyginus kaip rusai supranta kosmosą (už Žemės atmosferos esanti erdvė) tarsi patys būtų už tvoros ir kaip graikai (Visata) - jokių tvorų nėra – patys jos dalis.
    „Visata“ puikiai tiktų, tik, kad kariškiai labai nejaukiai jautėsi ir labai negražiai elgėsi su kaimyne, kuri beje ir už savo tvoros – ketvirčio mūsų visatos jos pasaulis apsitvėręs, ir susiplanavęs per milijonus metų mūsų galaktiką prisijungti prie savo teritorijos, kol kas jų didesnis dėmesys nukreiptas į mūsų galaktikos centrą, mes jiems patogi nors labai pavojinga poilsio aikštelė. Čia viskas iš tos knygos.

    Sponsored content


    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 2 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Sponsored content


      Dabar yra 2024-05-15, 22:04