Keistas širdžių susiburimas

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tauškalių upė


    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:08

    Oropilius 2015 m. liepos 15 d., trečiadienis, 00:46:48
    Gal užsienyje ilgiau pabuvę lietuviai greičiai prisimintų lietuvišką tarimą, kartodami priebalsius:
    bė cė dė ef gė ha jot ka el em en pė er es eš tė vė zė žė
    Ar koks linksmesnis būdas atsirastų:
    Katė vėžė dėžė
    dėka gėer žėem.
    Elha ercė Jotvė
    meška engė pemzė.
    Efka terpė lesbė.
    Kai nebandęs, nežinau ar turėtų tai kokį poveikį. Smile
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:07

    Oropilis 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 23:46:30
    Vis gi, reiktų palaikyti ankstesnės kartos šviesias galvas.
    Priebalsė gali būti prieš balsį ir po to.
    Palyginimui, (la)pė ir k(el)mas – pirmu atveju l kietesnis, antru minkštesnis.
    Kai esperanto kalboje besimokydami tarti visus priebalsius tariame bo, co, do ... ko, lo, mo – pratinami truputį kiečiau tarti priebalsius, kur jie bebūtų.
    O pas mus?
    bė, cė, dė ... ka, el, em ...
    Reikia patiems mokytis lietuvių bendrinės kalbos ir jaunimui padėti suprasti, kodėl reikia (V)ilnius kaip (v)ilkas tarti, o ne gražiai lenkiškai (W)ilnius.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 14:04

    Oropilis 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 23:32:23
    Jei galima, paieškosiu gilesnės prasmės. Iš tikro nuo to ir pradėjau. Gavosi kažkas linksmo:
    (Žiema. Pagyvenęs žmogus pakelės užeigoje man nežinoma tarme)
    Tar-ne-la vės-tu bu-tu-lie ne kar-taus
    O kai prisidirbi, jau tenka daryti, ką gerbiamas mokytojas liepia, kol supranti. Smile
    Taip paskiemenavęs kelis kartus, paskutinį žodį tariu, lyg mano gimtoji kalba būtų latvių. Ačiū už tokią nuostabią pamoką.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 13:04

    Paskiemenuokite 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 22:44:37
    Tar-tu kar-tu vės-ta - ne-bu-la lie-taus...
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 13:03

    Oropilis 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 14:32:11
    Atsiprašau, pamiršau, kodėl ryžausi pažeisti sau užsidėta 3 žinučių iš eilės apribojimą. Neparašiau kas tai yra "Back East" – rytinė pakrantė, nuo kurios prasidėjo Amerikos užkariavimas, pažodžiui: „atgal rytuose“.
    Norėtųsi mums būdvardžio šioje vietoje o amerikiečiams puikiai tinka, gal prieveiksmis, (neprisimenu kokia kalbos dalimi eitų žodelis atgal).
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 08:30

    Oropilis 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 14:26:53
    Aš labai dažnai suvokiu, kas sakoma suprantu kiekvieną atskirai paimtą žodį, bet pačios minties vis vien galiu ir nesuprasti. Norisi ir tiksliai išversti ir suprantamai, patiems lietuviams. Visokie tarptautiniai žodžiai ne visada padeda, tik viską supainioja, nesinori tos mokslinės kalbos į savo katiliuką krautis. Šiaip įdomus pastebėjimas, mokykloje ir universitete manęs to nemokė, dažnai anglas, suteikdamas savo minčiai pavidalą pavartos daiktavardį, kai lietuviui mieliau toje vietoje būtų naudoti veiksmažodį.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 08:28

    Oropilis 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 14:10:41
    Galiu atskleisti dar vieną savo „paslaptį“. Jau koks porą metų, jei ne ilgiau verčiu „Pokalbius su ateive iš kosmoso“ ("Alien interview"; žinių šaltinis: karo seselė Matilda O Donell MacElroy – tik su ja mintimis bendravo viena išlikusi po avarijos ateivė, bei knygos redaktorius: Lawrence Spencer). Gražu būtų išversti iki Rosvelo avarijos metinių liepos 8 dienos – beveik dar metai, bet nieko nepažadu. Pirminiam vertimui liko 23 puslapių iš 319. Mačiau išversta rusišką pusės knygos variantą – visas redaktoriaus darbas, bandant tikrinti faktus tiesiog atmestas kaip nevertas dėmesio ar tiesiog tam laiko pritrūko. Minėtas rusiškas vertimas mėgėjo darbelis amerikietiškus „Back East“ išvertė kaip „Artimuosius rytus“ – po to gali prisigalvoti visokių nesąmonių, kad amerikiečiams kontaktams su ateiviais kokie žydai buvo reikalingi kaip pagalbininkai.
    Grįžtant prie savojo vertimo, kai įvairiais laikais versta, reiks dar viską iš naujo gal peržiūrėti, o tai gali pasirodyti labai margas kaip genys. Gal net reiktų pasiieškoti kokio redaktoriaus kalbos klaidoms taisyti, kaip mažaraščiui labai daug kartų reikia savo rašinius skaityti, kol jas išsiraviu savo jėgomis. Bet kai nedega tai ir neskubu.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 08:25

    Oropilis 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 13:32:08
    Beje, iš ten iki Lietuvos atsklido Serpo istorija, kurią nors buvo padėjėjų iš „Gyvo sapno“, bet liūto dalį pats išverčiau.
    Oropilis
    Oropilis
    Admin


    Pranešimų skaičius : 219
    Join date : 2014-10-19

    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Oropilis 2015-09-14, 08:23

    Oropilis 2015 m. liepos 14 d., antradienis, 13:27:36
    Jei čia kokio patvirtinimo iš manęs laukiat, tai aš labai neilgai naudojau tokį slapyvardį, kuri susigalvojau vienam tarptautiniui anglakalbių forumui (buvo jis išvirtęs į openminds, po to kažkokios visokios man neįdomios istorijos vyko – amžinos rietenos su kovojančiais su prietarais ir bandančiais visiems įpiršti niūrųjį mokslinį pasaulio suvokimą, lygtais vis dar yra kažkoks kitas forumas-įpėdinis, bet jau seniai ten nebesilankiau).
    Anglai ar amerikiečiai sutrumupintai sako abo, taip vadindami čiabuvius arba pagal juos aborigenus.

    Sponsored content


    2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas) - Page 3 Empty Re: 2015 metų vasara, ruduo mano rašinėjimai iš ten. (Antras pratęsimas)

    Rašyti by Sponsored content


      Dabar yra 2024-05-15, 11:37